Vaikų terapinis gydymas

GMK odontologijos klinikoje skiriame ypatingą dėmesį vaikų dantukų gydymui ir profilaktinėms apžiūroms. Tikime, jog anksti įdiegtas supratimas apie burnos higienos ir priežiūros svarbą, gali ateityje užkirsti kelią didelėms odontologinėms problemoms. Per pirmąjį vizitą labai svarbu vaiką nuteikti teigiamai, kad sekantys apsilankymai praeitų be baimės.

GMK klinikos odontologai:

 • Edukuoja vaikus kaip teisingai valyti ir prižiūrėti dantis;
 • Gydo dantų kanalus;
 • Plombuoja pieninių ir nuolatinių dantukų gedimus;
 • Atlieka dantų vagelių padengimą silantais;
 • Atlieka chirurginį gydymą.

Pieninių dantukų gydymas

Pieninių dantukų funkcijos:

 • Padeda vystytis vaiko žandikauliui ir formuoja veidą;
 • Turi įtakos augimui ir svoriui;
 • Palaiko ir sudaro burnoje tarpus, kurie reikalingi dygstant nuolatiniams dantims;
 • Daro įtaką vaiko virškinimo organų sistemos veiklai;
 • Ėduonies pažeisti dantys gali sukelti infekcijos židinį vaiko organizme;
 • Negydomas pieninis dantis gali pakenkti pačioje užuomazgoje besiformuojančiam nuolatiniam dančiui ir padaryti žalą tolimesnei jo raidai;

Kaip ir kiekvienam pacientui, taip ir jauno amžiaus vaikams negydomus dantis skauda. Infekcija gali pasiekti nervą ir jį pradėti naikinti. Vaikas patiria didelį stresą ir visam gyvenimui gali atsirasti baimė profesionaliai dantų priežiūrai bei odontologijos kabinetui.

Pieninio danties plombavimas

Procedūra atliekama, kai dantis nesmarkiai pažeistas ėduonies. Vizito metu išvalomi karioziniai audiniai ir danties vainikas atkuriamas užpildu. Plombinės medžiagos rūšis priklauso nuo burnos būklės ir likusių kietųjų audinių kiekio. Vaikams rekomenduojama naudoti spalvotas plombas, kad būtų smagiau.

Komplikuotas pieninio danties ėduonies gydymas (pulpotomija)

Esant gilesniam pieninio danties gedimui ar esant pažeistiems paviršinės pulpos audiniams, būtina išvalyti ne tik vainiko pažeidimą, bet ir infekuotą pulpos dalį.

Pieninio danties šaknų kanalų valymas

Kai dantis smarkiai pažeistas ėduonies ar jį skaudą, įprastai būtina gydyti šaknų kanalus ir išvalyti uždegimo pažeistą pulpą. Gydymas įprastai atliekamas per du vizitus. Danties vainikas atkuriamas užpildu arba vainikėliu.

Chirurgija – pienino danties šalinimas

Procedūra atliekama, kai danties neįmanoma pagydyti ir pieninio danties liga (uždegimas) kelia grėsmę nuolatinio danties užuomazgai ir visaverčiam jos vystymuisi arba pieninis dantis trukdo dygti nuolatiniam dančiui.

Dantų silantai

Silantai – hermetizuojančios medžiagos skirtos ėduonies sričių (dantų anatominių plyšių – vagelių ir duobelių) profilaktikai.

Vaikai dažnai susiduria su ėduonies problemomis (dėl nepakankamos burnos higienos). Kad jų dantukai būtų apsaugoti vienas iš efektyviausių būdų yra dantų silantai.

Silantų veikimas:

Plastiško skysčio silantai įsiskverbia į gilias vageles, kurių neįmanoma išvalyti dantų šepetėliu. Sukietėjęs silantas sudaro mechaninę užtvarą tarp danties ir žalingą poveikį turinčių burnos bakterijų bei jų gaminamų rūgščių. Net bakterijoms patekus į vageles, jose nėra maisto medžiagų, tad bakterijos negali daugintis ir kenkti.

Silantų veikiamoji zona:

Įprastai silantais dengiami nuolatinių krūminių dantų vagelės. Pirmieji krūminiai dantys išdygsta vaikams esant 6 metų. Kartais silantais yra dengiamos ir kapos. Krūminių dantų vagelės yra linkusios gesti, tad silantavimas yra rekomenduojamas iš karto po šių dantų išdygimo.

Silantavimo procedūros eiga:

 • Odontologas nuvalo danties paviršių specialia pasta;
 • Švirkštu padengiamos vagelės silantu;
 • Silantas sukietinamas naudojant specialią šviesą.

GMK klinikoje už odontologines paslaugas galite atsiskaityti palankiomis „GF Medlizingo” paslaugomis. Sužinokite daugiau ČIA 

Daugiau informacijos apie vaikų dantų terapinį gydymą galime suteikti telefonu +370 686 99300 arba atvykus į GMK kliniką adresu: Savanorių pr. 11E, Vilnius.

  Komentuoti