Burnos higiena

Individuali burnos higiena namuose – tai ne tik dantų valymas šepetėliu du kartus per dieną, bet taip pat ir tarpdančių valymas siūlu, tarpdančių šepetėliais ar irigatorias (parenka burnos higienistas ar odontologas), liežuvio valymas, specialiai tam skirtu liežuvio valikliu.

Profesionali burnos higiena – odontologijos klinikoje atliekama procedūra, kurią rekomenduojama atlikti 1 – 2 kartus per metus.

Profesionalios burnos higienos procedūros eiga:

 1. Odontologas vizito metu įvertina kietųjų ir minkštųjų burnos audinių būklę;
 2. Dantų apnašos ir akmenys (konkrementai) šalinimi rankiniais instrumentais (kiuretėmis) ir odontologiniu ultragarsiniu skaleriu;
 3. Oro abrazijos būdu AIR-FLOW dantys nupoliruojami (AIR FLOW – visiškai neskausmingas būdas, kurio metu vandens, stipraus oro ir specialių miltelių srove pašalinamos kavos, arbatos ir nikotino paliktos apnašos – dantys pašviesėja).
 4. Profesionalia poliravimo pasta nupoliruojami dantų ir plombų paviršiai (ant nupoliruotų dantų paviršių mažiau kaupiasi apnašos).

Jei reikia odontologas/burnos higienistas atlieka fluoro lako aplikacijas.

Profesionalios burnos higienos metu įvertinama dantų ir dantenų būklė, burnos ertmės ligos. GMK burnos higienistė papasakoja apie burnos higienos svarbą ir parenka pacientui geriausiai tinkančias burnos higienos priemones.

Neatliekant profesionalios burnos higienos:

 • Nepakanka tik individualios higienos namuose. Būtina apsilankyti pas odontologą ar burnos higienistą 1-2 kartus per metus. Kad išvengtume ar laiku stabdytume gingivitą (dantenų uždegimą), o vėliau ir periodontitą (su laiku gali pradėti tirpti žandikaulio kaulas, dantys išilgėja, atsiranda jų paslankumas, o vėliau ir netekimas)
 • Dantų akmenis pašalinti įmanoma tik profesionaliomis priemonėmis;
 • Rūkymas, kava, arbata tamsina dantis, atsiranda pigmentinės dėmės, kurias įmanoma pašalinti tik profesionalios higienos metu;
 • Dėl dantų akmenyse besikaupiančių bakterijų atsiranda blogas burnos kvapas.

Profesionali burnos higiena būtina prieš burnos chirurgines procedūras, dantų implantacijos procedūras, ortodontinio gydymo metu, prieš dantų balinimą, estetinį dantų plombavimą.

Gingvito ir periodontito rizika

Gingvitas – vienas iš dažniausiai pasitaikančių dantenų uždegimų. Kraštinių dantenų paraudimas, patinimas/paburkimas, dantenų spalvos pakitimas, kraujavimas valantis dantis, nemalonus kvapas.

Atsiradimo priešastys:

 • Dantų apnašos (dažniausiai);
 • Vaistų sukeltas gingivitas;
 • Sisteminių faktorių sukeltas gingivitas (hormoniniai pokyčiai, nėštumo sukeltas gingivitas, cukrinis diabetas);
 • Nepilnavertė mityba, vitamino C ir K trūkumas;

Negydomas gingivitas, sukelia periodontitą. Tirpsta žandikaulio kaulas, dantys išilgėja, tampa paslankūs, nestabdant proceso ilgainiui dantys prarandami.

GMK klinikoje už odontologines paslaugas galite atsiskaityti palankiomis „GF Medlizingo” paslaugomis. Sužinokite daugiau ČIA 

Daugiau informacijos apie burnos higieną galime suteikti telefonu +370 686 99300 arba atvykus į GMK kliniką adresu: Savanorių pr. 11E, Vilnius.

  Komentuoti